Yhteystiedot

28.05.2013 11:42

Jazzrytmit Web Magazine

ISSN 1798-0607

Jazzrytmit on suurin suomalainen jazzmusiikkilehti, joka ilmestyi vuosina 1994-2008 paperiversiona ja on sen jälkeen ilmestynyt verkkolehtenä

Jazzrytmit on Kulttuuri-, mielipide ja tiedelehtien liitto Kultti ry:n jäsenlehti.

Jazzrytmit Web Magazinen tuottajana ja julkaisijana toimii Jazzaimaa ry. Lehti julkaistaan täysin talkoopohjalla ja sen tekijäkunnan ydin muodostuu jäsenistön jazz- ja rytmimusiikin ammattilaisista että harrastajista.

Jazzrytmien laajaan yhteistyökaartiin kuuluu ammattitoimittajia, freelancereita, musiikkimedioita, muusikoita, levyfirmoja, musiikkioppilaitoksia, festivaalijärjestäjiä, jazzyhdistyksiä, klubeja, tyylisuunnan ravintoloita yms. niin koti- kuin ulkomailtakin.

Jazzrytmit-lehden tavoitteena on edistää suomalaisten jazz- ja rytmimusiikin yleistä tuntemusta sekä toimia samalla alan kaikkien sidosryhmien ja tyylisuuntien äänitorvena.

Jazzrytmit toimii myös alan molemminsuuntaisen kansainvälisen yhteistyön siltana.

 

Postiosoite:
Jazzrytmit
Box 141
FI-76101 Pieksämäki

E-mail:
info@jazzrytmit.com

Julkaisija:
Jazzaimaa ry

 

Toimituskunta:

Osku Rajala, päätoimittaja, valokuvaaja
Pieksämäki
osku@jazzrytmit.com
+358 400 532 011

Harri Aavaharju, toimittaja
Helsinki
harri.aavaharju@gmail.com
+358 40 505 4884

Olli Ervasti, toimittaja
Kouvola
olli.ervasti@gmail.com
+358 40 770 2504

Timo Jansson, valokuvaaja, toimittaja
Järvenpää
paddington191@gmail.com
+358 40 315 2538

Eila Kaarresalo-Kasari, toimittaja
Helsinki
eila@jazzworld.com
+358 9 656 300

Eero Kallio, toimittaja, valokuvaaja
Järvenpää
eerojaa.kallio@gmail.com
+358 50 562 4497

Heikki Kasari, toimittaja
Helsinki
Drjazz@outlook.com
+358 400 701 338

Jouko Kirstilä, toimittaja
Pori
jkirstila@dnainternet.net
+358 44 303 5142

Kim Knappe, valokuvaaja
Vantaa
kim@knappe.fi
+358 46 812 9920

Martti Koljonen, toimittaja, valokuvaaja
Espoo
martti.koljonen@saunalahti.fi
+358 50 592 5699

Matti Korhonen, toimittaja, valokuvaaja
Taavetti
matti.korhonen@ppb.inet.fi
+358 400 494 214

Matti Laipio, toimittaja
Helsinki
matti.laipio@welho.com
+358 40 526 9470

Seppo Lemponen, toimittaja
Vaasa
lemponen.seppo@netikka.fi
+358 40 530 9459

Tony Rönnberg, journalist
Helsinki
ronnbergtony@gmail.com
+358 40 702 0581

Sami Savijoki, toimittaja
Turku
samisavijoki@yahoo.com
+358 44 023 3514

Olli Sulin, valokuvaaja
Turku
ollisulin@gmail.com
+358 (0) 45 624 0610

Antti Suvanto, toimittaja
Jyväskylä
antti.suvanto@practia.fi
+358 45 674 1711

Eija Talo-Oksala, toimittaja
Turku
eija.talo@gmail.com
+358 400 518 301

Hannu ”Heavy” Tikkanen, toimittaja, valokuvaaja
Joensuu
heavy.tikkanen@gmail.com
+358 40 701 9747

Pasi Virtanen, toimittaja
Espoo
pasi.virtanen@futuremark.com
+ 358 40 777 9919

Timo Vähäsilta, toimittaja
Helsinki
+358 40 501 7011
timo.vahasilta@gmail.com

Runo Östvall, journalist
Malax
runo.ostvall@gmail.com
+358 50 583 2217